domek Referencje

Szkoła językowa BERLINER to nie tylko nauka języka , to także wspaniała przygoda artystyczna i poznawcza. Mogliśmy tego doświadczyć gdy w roku 2010 i 2011 wspólnie realizowaliśmy artystyczny projekt MAL MIT MIR – MALUJ ZE MNĄ. Artystyczny projekt dotyczył współpracy z młodzieżą niemiecką z BISCHOF – WTTMANN- SCHULE w Regensburgu. Odwiedziliśmy naszych rówieśników w tym pięknym mieście realizując artystyczne zadania i szkoląc język. A gdy na nasze zaproszenie młodzież niemiecka dotarła do Siemianowic dla uświetnienia ich pobytu. Uczestnicy szkoły Berliner przygotowali spektakl teatralny pt KOPCIUSZEK, oraz gry i zabawy w języku niemieckim. Teatr wystawiony został na scenie Siemianowickiego Centrum Kultury i sprawił wszystkim dużo radości.
To była wspaniała dwuletnia współpraca !

Dorota Micior Gajewska
~ Pracownia plastyczna OKIENKO SCK

Dzięki nauce języka angielskiego w tej szkole mogą uczestniczyć w konferencjach oraz szkoleniach międzynarodowych z udziałem profesorów ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec czy Japonii. Poziom nauczania był dopasowany do moich potrzeb, co pozwoliło mi uzyskać najlepsze wyniki podczas egzaminu końcowego z języka na studiach. W szkole panuje atmosfera przyjazna co sprzyja nauce.
~ Ola

Nauka języka niemieckiego w naszym przedszkolu odbywa się w bardzo sympatycznej i spokojnej atmosferze. Nauczyciele na każde zajęcia są przygotowani. Mają wspaniałe podejście do dzieci. Nasze przedszkolaki czekają z niecierpliwością na każde zajęcia. Dzieci uczą się wierszyków, rymowanek, piosenek mimowolnie poprzez zabawę, która jest dla nich podstawową formą aktywności. W związku z tym w czasie zajęć nauczycielki wykorzystują metody, które pozwalają uwzględnić kreatywność, emocje i potrzebę ruchu, a mianowicie:
- metody bezpośrednie – nauczanie języka obcego w kontekście zabawowo-sytuacyjnym, rozwijanie wrażliwości językowej
- metodę komunikacyjną- powiązanie komunikacji z określoną sytuacją
- metodę naturalną- wykluczenie stresu, obawy przed błędem 
- metodę motoryczną –stosowanie poleceń w języku niemieckim jest połączone z gestem, ruchem.
Wierszyki, rymowanki, piosenki czy wyliczanki oraz słownictwo w nich zawarte w połączeniu z działalnością plastyczną, muzyczną czy ekspresją ruchową dają możliwość szybkiego zapamiętywania nowych zwrotów.
Dyrektor Przedszkola
Beata Mazur-Michałowska
~ Przedszkole Sowia5

Uczestniczyłam w zajęciach języka hiszpańskiego i mogę z pełnym przekonaniem polecić zarówno szkołę jak i lektorkę hiszpańskiego. Miła atmosfera na lekcjach oraz pelna ekspresji i profesjonalizmu nauczycielka, spowodowala, że nauka języka była samą przyjemnością. Po wakacjach na pewno wrócę, by kontynuować naukę hiszpańskiego.
~ Basia

It was a great pleasure for me to attend Szkoła Języków Obcych Berliner yesterday as a guest and participate in two English classes. I was impressed with the level of English being confidently spoken in both classes and the welcoming, positive environment created by the teacher. The students are very lucky to have someone of such high quality teaching at the school. The classrooms are also pleasant and well equipped. Highly recommended.
~ Stephen Beale

Jak mówi mój syn szybko się uczy języka obcego, Pani lektor jest miłą osobą i panuje super atmosfera! Ja dodam od siebie tylko i aż 2 słowa: fachowo i rzeczowo
~ Monika Wasik