domek Program dla dzieci

foto główne program dla dzieci
Jest to program przygotowany specjalnie dla dzieci w kl. I-III. Opiera się na autentycznych piosenkach, wyliczankach, zabawach rówieśników i stanowi dla nich pasjonującą przygodę, która wprowadza je w nowy świat. Dzieci z łatwością potrafią poprawnie wyartykułować nowe głoski, ich narządy mowy są bowiem elastyczne, a słuch bardzo wrażliwy. Nie jest dla nich problemem odpowiednia intonacja

Tematyka tych zajęć związana jest z programem nauczania w ramach kształcenia zintegrowanego. Dzieci poznają zagadnienia zgodnie ze swoją  psychiką i dotyczą one otaczającej ich rzeczywistości.

Odwiedzają nas pacynka Petra, Krokodyl Schnappi lub Hans Hase, które prostymi dialogami, konwersacją, scenkami teatralnymi uczą budować zdania w jęz. obcym. Na każdym etapie swojej pracy dzieci tworzą własne portfolio językowe, a rodzice po każdych zajęciach otrzymują pełną informację o przerobionym materiale.

Dzieci uczą się przez działanie, ich kreatywność i aktywność wymaga stosowania wielu różnorodnych technik nauczania na zajęciach. Są prace plastyczne, piosenki, zabawy słowno-muzyczne, gry planszowe, układanki. Wspomagamy uczenie w sposób naturalny do predyspozycji dziecka, wykorzystując wszystkie zmysły.

Prowadząc zajęcia w takiej formie nasi lektorzy potrafią w pełni wykorzystać wrażliwość językową drzemiąca w młodych uczniach.

 
„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu,
być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił,
tego czego się pragnie.”
~ Paulo Coelho


 

Zobacz także nasze inne nasze metody nauki języków obcych